Convatec Sweden AB

Företagspresentation

  Vi som finns här för Dig!

Cecilia Bendz-Söderberg - Sårbehandling - Territory Manager

Blekinge, Jönköping, Kalmar, Kronoberg, Skåne, Södermanland & Östergötland

Direkt: 070-400 29 30

E-mail: cecilia.bendz-soderberg@convatec.com

Ewa Fransson - Sårbehandling - Territory Manager

Halland, Västra Götaland & Värmland

Direkt: 070-378 26 43

E-mail: ewa.fransson@convatec.com

Lisa Svedman - Sårbehandling - Territory Manager

Region Stockholm & Gotland

Direkt: 070-579 84 61

E-mail: lisa.svedman@convatec.com

Arvid Venngren - Sårbehandling - Territory Manager

Dalarna, Uppsala, Västmanland, Gävleborg, Jämtland, Örebro & Västernorrland

Direkt: +4673-033 53 37

E-mail: arvid.venngren@convatec.com

Gunilla Nilsson - Stomi - Senior Territory Manager

Södra Sverige (Skåne, Halland, Västra Götaland, Kronoberg, Jönköping, Östergötland, Blekinge, Kalmar & Östergötland)

Direkt: 070-307 32 23

E-mail: gunilla.nilsson@convatec.com

Kristina Larsson - Stomi - Territory Manager

Dalarna, Gävleborg, Örebro, Södermanland, Stockholm, Uppsala, Värmland & Västmanland

Direkt: 070-966 40 80

E-mail: kristina.larsson@convatec.com

Gunilla Nilsson & Kristina Larsson - Stomi - Territory Manager

(gemensamma distrikt) Jämtland, Norrbotten, Västerbotten, Västernorrland

Gunilla Nilsson - Direkt: 070-307 32 23 - E-mail: gunilla.nilsson@convatec.com

Kristina Larsson - Direkt: 070-966 40 80 - E-mail: kristina.larsson@convatec.com

Eva Lundblad – Urologi, infusion & intensivevård - Territory Manager

Stockholm, Uppsala(*), Södermanland(*), Dalarna(*), Örebro(*), Västmanland(*), Östergötland, Gotland, Västernorrland, Norrbotten, Gävleborg(*) 5-klöveren

Mobil: 070-966 40 85

E-mail: eva.lundblad@convatec.com

Bertil Pohl – Urologi, infusion & intensivevård - Team Lead Senior Territory Manager

Västra Götaland, Halland, Kronoberg, Blekinge, Skåne, Jämtland, Västerbotten, Jönköping, Kalmar & Värmland

Mobil: 070-685 02 77

E-mail: bertil.pohl@convatec.com

Kundservice:

Kontakta vår kundservice vid produktfrågor samt beställning av varuprover på stomihjälpmedel:

Telefon: 020 – 21 22 22
(måndag - fredag 09:00 - 16:00)

Email: convatec.kundservice@convatec.com

Postadress:  Convatec (Sweden) AB, Gårdsfogdevägen 18B, PO Box 15 138,167 15 Bromma


Ordermottagning för profession:

Kontakta vår ordermottagning vid beställning av Convatecs produkter, leveransbesked, samt faktura- och prisfrågor:

Telefon: 042 - 33 20 10
(måndag - torsdag 08:00 - 16:00, fredag 08:00 - 15:00)

Email:​ customerservicenordic@convatec.com